KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15396291
*
nr 1539 6291
Stefan Alexis
(f. 1970), Sverige
Oljemålning, Signerad, 2002. Diptyk, Olja på pannå, 30x60, oramad
Stefan Alexis, svensk bildkonstnär född 1970.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 maj 2023
kl 20:29:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/5 17:41:52
1
350 kr
7/5 21:04:35
2
700 kr
7/5 21:19:20
1
700 kr
7/5 21:19:20
2
700 kr (Budbetjänt)
8/5 18:02:48
3
1.100 kr
8/5 18:08:42
3
1.200 kr
8/5 18:35:22
2
1.100 kr
8/5 18:35:22
3
1.200 kr (Budbetjänt)
8/5 20:24:16
4
Vinnande bud
8/5 20:24:23
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: diptyk olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stefan alexis svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:23
*
Stefan Alexis
Stefan Alexis, svensk bildkonstnär född 1970.
Läs om budbetjänten
nr 1539 6291
Stefan Alexis
(f. 1970), Sverige
Oljemålning, Signerad, 2002. Diptyk, Olja på pannå, 30x60, oramad
Stefan Alexis, svensk bildkonstnär född 1970.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 maj 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/5 17:41:52 | 1 | 350 kr |
7/5 21:04:35 | 2 | 700 kr |
7/5 21:19:20 | 1 | 700 kr |
7/5 21:19:20 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
8/5 18:02:48 | 3 | 1.100 kr |
8/5 18:08:42 | 3 | 1.200 kr |
8/5 18:35:22 | 2 | 1.100 kr |
8/5 18:35:22 | 3 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
8/5 20:24:16 | 4 | Vinnande bud |
8/5 20:24:23 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: diptyk olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stefan alexis svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:23